Vårt senaste flerfamiljshus som är anpassat för Seniorboende 65+. Här finns lägenheter med två rum och kök, samt tre rum och kök. I fastigheten finns även en gemensamhetslokal på fjärde våningen för samvaro, aktiviteter och måltider.
Lägenheterna är handikappanpassade med breda dörrar och stort badrum med dusch. Badrummet har kakel och klinker. Det finns tvättmaskin och torktumlare i samtliga lägenheter. Genomgående parkett i lägenheterna.
Kök med köksluckor i behagliga gröna nyanser. Köket är ljust och utrustat med diskmaskin, mikrovågsugn, samt spis med glashäll. Kombinerad kyl/frys.
Stor öppen balkong med plats för ett litet möblemang.
Lägenheten är utrustad med vattenavläsning IMD så du som hyresgäst betalar för din egen förbrukning av kall och varmvatten.
Bengt 2
2 Rum och Kök
3 Rum och Kök
Kollage med orangeri, utegym, kök, badrum och fasad Bengt 2
Hjälpte informationen på den här sidan dig?